Czy ten zabieg jest bezpieczny?

Do przyklejania rzęs używam w 100% bezpiecznego, testowanego farmaceutycznie kleju, który jest odporny na wilgoć i temperaturę. Klej nie ma kontaktu ze skórą, ponieważ każda rzęsa przyklejana jest w odległości 1-1,5mm od powieki.

W jakich warunkach wykonywany jest zabieg?

Zabieg wykonuję u siebie w domu. Klientka leży wygodnie NA PROFESJONALNYM ŁÓŻKU KOSMETYCZNYM i z zamkniętymi oczami może relaksować się przy spokojnej muzyce lub uciąć sobie drzemkę:) Na życzenie klientki podaję również coś do picia i drobną przekąskę...oczywiście na koszt firmy:))

Na czym polega ta metoda?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 (jeden do jednego) polega na doklejeniu pojedynczej rzęsy (w przypadku mojej usługi rzęsy jedwabnej lub norki) do KAŻDEJ naturalnej rzęsy klientki, włosek po włosku. Taka aplikacja, w przeciwieństwie do kępek i rzęs w pasku, zapewnia niezwykle wiarygodny wygląd. Każda sztuczna rzęsa 'stapia się' z naturalną i jest praktycznie nie do odróżnienia (nawet gdy ktoś się intensywnie przygląda).

W metodach objętościowych do jednej naturalnej rzęsy przyklejam po kilka bardzo cieniutkich i delikatnych rzęs typu norki, które tworzą mini wachlarzyki.

Więcej informacji na temat każdej metody w zakładce "którą metodę wybrać"

Czym ta metoda różni się od kępek i rzęs w pasku?

Rzęsy w kępkach (a tym bardziej w pasku) utrzymują się bardzo krótko i często samoistnie się odklejają (w najmniej oczekiwanym momencie:). Zarówno kępki jak i rzęsy w pasku przykleja się do powieki, co może skutkować permanentnym dyskomfortem i reakcją alergiczną skóry (np swędzenie). Kępki powinno się je zdejmować po 1 dniu noszenia. Dłuższe utrzymywanie kępek grozi wyrwaniem kilku-kilkunastu własnych rzęs podczas ich zdejmowania, co skutkuje widocznymi przerwami w gęstości własnych rzęs oraz uszkodzeniem cebulek włosków.

Jak długo trwa zabieg?

Ponieważ zawsze przyklejam maksymalną ilość rzęs na każde oko i precyzyjnie rozdzielam rzęsy (nie dopuszczam do sklejenia się z bocznymi) sam zabieg (założenie kompletu pierwszych rzęs) trwa średnio od 2 do 3 godzin (zależnie od wybranej metody i ilości własnych rzęs klientki) Dodatkowo 30/60min zajmuje rozmowa z klientką, podczas której tłumaczę jak "traktować" rzęski, pokazuję możliwe do zaaplikowania grubości i długości rzęs, ustalam ostateczny efekt (zgodnie z oczekiwaniami klientki), oczyszczam i przygotowuję naturalne rzęsy do zabiegu oraz oddzielam dolne rzęsy od górnych.

Uzupełnienie rzęs trwa ok 1,5-2 godziny.

Jak długo utrzymuje się efekt tego zabiegu?

To kiedy każda pojedyncza rzęsa (naturalna z doklejoną jedwabną) wypadnie zależy od fazy cyklu, w jakim się znajduje podczas zabiegu (w trakcie zabiegu nie wiemy czy rzęsa jest właśnie w stanie wzrostu, spoczynku czy zaniku). Jeśli jest to rzęsa świeża (która dopiero co wyrosła) może utrzymać sie nawet do 2 miesiecy. Jeśli przyjdzie sie tylko raz na zabieg i nie będzie się uzupełniało brakujących rzęs (które wypadły i odrosły) to ostatnie sztuki wypadną po ok 2 miesiącach i na oku będzie pełen komplet nowych, naturalnych rzęs. Dlatego też po ok 2-5 tyg od zabiegu zalecane jest wykonanie uzupełnienia w celu przywrócenia odpowiedniej gęstości. Rzęsy wypadają pojedynczo (średnio można przyjąć, że kilka sztuk dziennie), więc braki są dopiero widoczne po jakimś czasie (np po 3 tyg gdy wymieni się około połowa rzęs). Częstotliwość uzupełnień zależy od indywidualnych upodobań klientki oraz właściwej pielęgnacji rzęs:)

Czy mając te rzęsy można korzystać z basenu?

Tak:) Rzęsy przedłużane metodą 1:1 i objętościowymi zachowują się jak nasze naturalne. Można w nich bez obaw pływać, korzystać z sauny, płakać, pocić się, wystawiać na mocne słońce (również solarium), pływać w morzu, brać prysznic, spać itp.

Czy te rzęsy można malować?

Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt precyzyjnie umalowanego oka (tak naprawdę nawet najlepszym tuszem nie ma możliwości uzyskania takiego efektu jak po przedłużaniu metodą 1:1, a tym bardziej po metodach objętościowych), więc nie ma potrzeby ich malowania. Jeśli jednak zdecydujemy się na użycie tuszu nie powinien on być wodoodporny tylko zwykły na bazie wody.

Czy ten zabieg niszczy rzęsy?

Nie. Klej położony na naturalnej rzęsie zmienia się w łagodną i elastyczną więź, która sprawia, że rzęsy pozostają naturalnie giętkie i nie łamią się. Jedwabna rzęsa jest przyjemnie miękka oraz naturalnie uformowana w kształt naszych prawdziwych rzęs, a dzięki swej niezwykłej lekkości nie obciąża rzęsy naturalniej. Każda jedwabna rzęsa przylega idealnie do naturalnej i w każdym momencie (tylko przy użyciu specjalnego, profesjalnego preparatu) można zdjąć sztuczne rzęsy bez szkody dla naturalnych (preparat rozpuszcza wiązania kleju). Co więcej, nie ma konieczność codziennego malowania i zmywania rzęs, co ogranicza możliwość ich uszkodzenia lub wyrwania do minimum (rzęsy wypadają naturalnie, zgodnie ze swoim indywidualnym cyklem).

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegowi nie mogą być poddawane osoby cierpiące na: zapalenie spojówek, całkowity brak rzęs, nadpobudliwość, trichotillomania - nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs, klientki z łysieniem (alopecia), klientki poddawane chemioterapii (aplikacja możliwa dopiero po zakończeniu pełnego leczenia, gdy zostaje przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia), infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybiczne oka lub jego bezpośredniej okolicy, zaćme, retynopatie cukrzycową, zespół suchego oka, jaskre.